A kereszténység kinyilatkoztatás alapú és tartalmú ismeretre épít. Krisztussal való ismeret adja a keresztény identitást. Isten nem változtatta meg a kereszténnyé válás folyamatait és eseményeit. Az egyház lényegét mutatja meg, amikor Péter először személyes kijelentést kapott az Atyától Jézus Krisztus személyére vonatkozóan. A kijelentést megvallotta, s ezután mondta Pétert boldognak a Messiás. ezután kezdte csak tanítani az egyház (ekklészia) lényegéről. Isten szólítja meg és hívja az embert, hogy Jézus Krisztusban megismerje üdvösségét, személyes módon hittel elfogadja azt, és ennek eredményeképpen jön létre az ekklészia. Az Egyház.
Az utolsó időkben élűnk. Az egyházi állapotok helyes értékelése miatt a Szent Szellemre kell hagyatkozni. Pál azt mondta, hogy a betű megöl, de a Szellem megelevenít. Ez azt jelenti, hogy a Szent Szellem naponta mennyei életet ad nekünk. Mindig vissza kell térnünk a szellemünkhöz, mert a szellemünkben érzékeljük és tapasztaljuk meg az isteni élet átadását. Ez megelevenít és élővé tesz bennünket Krisztusban. A Szellem azért jött, hogy bennünk felmagasztalja Isten fiát.
Isten fiaként megbízást kaptál Atyádtól hétköznapi győzelmekre. Ez szükséges ahhoz, hogy betöltsd földi feladataidat! A Zsoltárok könyvében mély kijelentést kapunk az ember tisztességéről, rendeltetéséről. Irányításunk vagy szellemi hatalmunk azzal kezdődik, hogy belülről kifelé élünk Krisztusban. Ez a megigazult ember győzelmének alapja. Krisztus győzelme. Ekkor megérted, ki is vagy Krisztusban, értékeled a szavaidat, és Isten megigazító karizmáját határozod meg életed minden aspektusa felett.
Az egész Bibliában sok-sok történettel (pl.a vérfolyásos asszony) emlékeztetnek minket arra, hogy gondolataink nagyban befolyásolják az életünkben megtermő eseményeke, gyümölcsöt. Ezért elengedhetetlen, hogy progresszíven elmélkedjünk Isten Igéjén. A bibliai elmélkedés gyakorlása felgyorsítja a megértésünket Isten akarata kapcsán. Persze szellemi élményt is okoz Istennel. De ami a legfontosabb, hogy megnyitja felfogásunkat arra, hogy a kinyilatkoztatott tudás Istentől szabadabban áramolhasson!
Amikor felébredünk a jólétmámorból és kinyitjuk szellemünk szemeit: az Egyházat egyre csak fokozódó küzdelemben láthatjuk szellemi ellenségeivel szemben. Az egyháztörténelem laodikeiai korszakára megprófétált jellemzők, a langyosság, a tekintélyellenesség, az öncsalás, a aluszékonyság, az erkölcsi kompromisszumok és még sorolhatnánk.
A Róma 5,12-19 megtanít nekünk néhány dolgot. Ez a rész elmondja, hogy a Krisztussal való egységünk hasonló, mint az Ádámmal való egységünk. Ugyanúgy, ahogy az Ádámmal való egységünkön keresztül bűnbe jutottunk, a Krisztussal való egységünkön keresztül megigazultunk. Hányunknak kell gyakorolni magát abban, hogy bármit megvalósítson Krisztusban? Semmi szükség arra, hogy ezt gyakoroljuk. Spontán elhibázzuk szent terveinket erőfeszítéseinkben. Görcsös igyekezeteinkben, mindig Ádámhoz vagyunk csatolva. A Biblia megmutatja, hogy a keresztyének élete a hit élete: „Az igaz ember pedig hitből él" (Róm 1,17). Hit által nyerünk életet - ez a kiinduló tapasztalat. Hitből élünk - ez a folytatódó tapasztalat a megigazulásban teljesedik ki.
Laodikeai gyülekezet tökéletesen beadta a derekát úgy tűnik a világ irányításának. A háború mindig azért folyik, amiben hiszünk. Az Isten gondolataiért. A kis kovász az egész tét akarja! És amit hiszünk, az a legnagyobb része annak, amik vagyunk. Megigazult emberek. A harcunk Isten Igéjével, szánk szavaival és hitünk legfontosabb cselekedeteivel. Jézus azzal dolgozik, amit mondunk, ezért tanuld meg, hogy a szavaid segítsék az életedet.
Az Egyházban már elkezdődött az utolsó, laodikeiai korszaka. Az utolsó nagy korszak a laodiceai gyülekezet korszaka. Jézus ezt a gyülekezetet megtérésre szólítja fel. Egyébként a hét gyülekezet közül ötöt Jézus megtérésre szólított fel. Meg kell állapítanunk, hogy – szemben a filadelfeiaival – a laodikeiaiak elszakadtak Jézus Krisztus megváltói munkájától! E korszak egyik fő jellemzője, hogy a világ szeretete sok keresztényt megragad. Ebben az úgynevezett meglangyosodott gyülekezetben ma arról beszélni, hogy Jézus Krisztus a fej, nem mond sokat.
Az Igéből megtanultad, hogy hogyan járj hitben és elkezdtél átvenni kijelentés ismeretet, látni dolgokat, amiket korábban nem láttál. Azt tetted, hogy a hit szemén keresztül láttál. A hit látja a láthatatlant. Ha te test szerint jársz, csak az érzéki ismeret szerint, akkor az információtól kell függened. Isten képére és hasonlatosságára teremtettünk. Azt jelenti, hogy úgy teremtettünk, hogy úgy cselekedjünk, mint Isten.
Még...
Filadelfiai gyülekezet szíve érzékeny volt a szellemi fejlődésükre. Jézus felhívta a figyelmüket, a következő növekedési lehetőségeikre. A Biblia sokat beszél a szívről, mert talán legfontosabb része a hívő embernek, amelyen keresztül az egész személyiségét, természetét, karakterét irányítani lehet. A szív az ember lényege, ez határozza meg az ember állapotát, az ember minőségét. Minden, ami a láthatatlanból érkezik, szívünket akarja megérinteni. A szív ezután életek forrása lesz, ha helyesen használjuk szavainkat. Olyan az ember, mint amilyen a szíve, nem olyan csak, mint amit cselekszik vagy amilyennek mutatja magát. Ezért van, hogy az emberek egy része tudatosan elrejti szívének állapotát, mások pedig, akik tudják, hogy jó szívük van, kifejezik. A szív tud vádolni és lelkiismeret furdalást létrehozni. Sokszor az embert manipulálja saját szíve a hit üzenetének meghallása ellen…
A hit felülmúlja azt, ami látható vagy mulandó az életünkben. Ez felfoghatatlan. Ezért van, hogy az emberek gyakran azt mondják a hitből való beszédre, hogy ennek nincs értelme. Egy másik nézőpontból azt kell mondanunk, hogy az emberi tudásból való beszéd nem teremt hitet. Ezért kell vigyáznod, hogy ne hozz le szellemi dolgokat emberi szintre, mert akkor az elme megragadhatja, és okoskodhat vele. Mert az elméd önmagában érzéki beszédekre képes csak. De a hit kinyit egy világot, ami már az idő előtt létezett. Isten világát. Ha Isten nem adott volna hitet az embernek, az embernek nem lett volna módja visszanézni abba a világba, ahonnan kiesett, vagy leesett. Ha láttad szívedben, tudsz beszélni a mennyei világról.
Az ember mindig az üdvösségről szóló igék hallása által menekülnek meg. Ugyanis a hit hallásból jön, a hallás pedig Isten Igéje által. Hallás nélkül tehát nem lehet hitre jutni, sem Istennel való kapcsolatot fenntartani. Isten személyességet igényel, mert egészséges szellemű. Az emberek próbálnak sok mindenben hinni, anélkül, hogy hallgatnák engedelmesen a prédikált és olvasott Igét. Vajon a gyógyulásban, fejlődésben vagy az Atya megismerésében való hit hogyan keletkezik? Ugyanazon a módon. Figyelmesen fókuszálva, hallgatva…
Odafordulunk Jézus földi szüleinek, Máriának és Józsefnek a történetéhez. Gyakran állítunk fel terveket, elvárásokat és álmokat, hogy aztán hirtelen viharok rázzák meg őket utunkon. Az élet bonyolult. Ezek a zökkenők lelassíthatnak és elbátortalaníthatnak bennünket, hacsak nem ismerjük fel, hogy Isten a sorsunk végső ura, és Ő látja az utunkat a végsőkig! Amikor a karácsonyi történetre gondolunk, a csodára és az Isten velünk való fenségességére gondolunk. Mária és József számára viszont a zűrzavar, a bizonytalanság és a félelem időszaka volt. A terhesség híre, különösen azokban az időkben, az elképzelhető legnagyobb zavart jelentette volna mind Mária, mind József számára. Most már tudjuk, hogy Istennek a legjobb terve volt számukra - egy olyan terv, amelyen keresztül megmentette az egész világot -, de gyakran kihívás ugyanezt a szemléletet megtartani az életünkben, amikor a saját terveink romba dőlnek.